Kahe astme ioonivahetusmeetod, mis toodab APT-d

solvent extraction method image

Kaheastmelise ioonivahetusmeetodi viis, mis toodab ammooniumparatungaadi (APT), on suurepärane puhastusfekt fosfori, arseeni ja räni, tina jne lisandite suhtes, mis võivad teatud määral puhastada molübdeeni, lisaks , volframi taaskasutamise määr võib ulatuda 99 %-ni. Kaheastmeline ioonivahetusmeetod läbib samme nagu
1. Absorbeerige volfram leeliselise lahusega poorse tugevalt aluselise anioonivahetusvaiguga ja seejärel hapestage lahuse pH väärtus 2,5 ~ 4 desorptsioonilahusega;
2. Absorbeerige volfram, kasutades tüüpiliselt akrüül-nõrgalt aluselist anioonivahetusvaiku, ja seejärel desorbeerige W ammoniaagi veega, lõpuks saadakse ammooniumparatungstateerimine aurustuskristallimise teel, eriti kõrge puhtusastmega APT-ga.

Ammoniaagi vee desorptsiooniaine kasutamise eeliseks on see, et see võimaldab kiiresti vältida ammoniaagi paratungstate kristalset piirkonda pH väärtusega 6 ~ 8, et vältida kristallide sadestumist ja realiseerida ammoniaagi desorptsiooni. staatiline voodi.

Ioonivahetus on ioonide vahetus kahe elektrolüüdi vahel või elektrolüüdi lahuse ja kompleksi vahel. Enamikul juhtudel kasutatakse seda terminit vesipõhiste ja muude ioonide sisaldavate lahuste puhastamise, eraldamise ja dekontaminatsiooni protsesside tähistamiseks tahkete polümeersete või mineraalsete "ioonvahetajatega". Tavapärased ioonivahetajad on ioonivahetusvaigud (funktsionaliseeritud poorne või geelpolümeer). , tseoliidid, montmorilloniit, savi ja mulla huumus. Ioonvahetid on kas katioonvahetid, mis vahetavad positiivselt laetud ioone (katioone) või anioonvahetajaid, mis vahetavad negatiivselt laetud ioone (anioone). On olemas ka amfoteersed vahetid, mis on võimelised üheaegselt vahetama nii katioone kui ka anioone. Siiski võib katioonide ja anioonide samaaegset vahetamist tõhusamalt teostada segatud voodis, mis sisaldavad anioon- ja katioonvahetusvaikude segu, või töödeldud lahuse läbimise läbi mitme erineva ioonivahetusmaterjali.