Neutraliseerimismeetod Ammonium Paratungstate valmistamine

Ammonium Paratungstate Picture

Neutraliseerimismeetod ammooniumparatungaadi (APT) valmistamiseks viiakse läbi emailitud reaktoris, millel on jope soojendus või vooderdusreaktsioonipaak. Protsess on:
1. Süstige ammooniumvolframaat (NH 4 ) 2 WO 4 reaktorisse ja tõstke temperatuur soovitud väärtuseni (temperatuuri kontrollitakse erineval väärtusel vastavalt APT osakeste suurusele tekitavad üldiselt 70-75 ° C keskmised osakesed, ülemine kui 90 ° C, saadakse jämedad osakesed, samas kui temperatuur 50 ° C madalamate osakestega);
2. Lisage aeglaselt intensiivselt segades 10% ~ 20% vesinikkloriidhappe kontsentraati ja lõpetage happe lisamine, kuni pH väärtus neutraliseeritakse 7 ~ 7,5-ni.
3. Segage 0,5 tundi soojusisolatsiooni all, et muuta pH väärtus stabiilseks ja seejärel seista 8 ~ 10 h kuni 90% ~ 95% volframi ammoonium-volframaadist, eraldatuna ammooniumparatungstate kujul;
4. Seejärel jätkake filtrimist ja peske kristall 1% ammooniumnitraadi lahusega.

Võrreldes aurustuskristallimismeetodiga on neutralisatsioonimeetodil väikesed energiatarbed, kõrge kristalliseerimiskiirus, lihtne saada peenosakesi APT; kuna neutraliseerimismeetod peab lisama vesinikkloriidhapet, mis on seotud lisandite sisseviimisega, ja suurte emalahuse mahtude kristalliseerumine suurendab emalahuse taaskasutussüsteemi koormust.