Lahusti ekstraheerimismeetod Ammonium Paratungstate valmistamine

lahusti ekstraheerimise meetod

Lahustite ekstraheerimise meetodit on kasutatud paljudes valdkondades, nagu eraldamine, puhastamine, rikastamine ja taaskasutamine; siiski ei ole ammooniumparatungstateeri (APT) valmistamise uuringud liiga suured. Lahusti ekstraheerimismeetod ammooniumparatungaadi (APT) valmistamiseks on ekstraheeriva aine lisamine ammooniumvolframaadi lahusesse ja seejärel ekstraheerimine pärast ekstraheerimisfaasi suhte ja rafinaadi happesuse kontrollimist, et saada ammoonium paratungstate kristall suure muundumisega; lisaks võib emalahust taaskasutusse vedeliku lisamisel uuesti kasutada ning ka ekstraheerimislahust saab korrata, mida kasutatakse põllumajandusliku väetisena pärast ammooniumi teatud kontsentratsiooni saavutamist.

APT tootmisprotsess lahusti ekstraheerimise meetodiga on sama:
1. Lahustage naatriumvolframaadi tahke aine väikeses koguses deioniseeritud vees ja hapustage kontsentreeritud vesinikkloriidhappega, et saada kollane volframhape; 2. Lahustage tekkinud kollane volframhape ammoniaagi vesilahusesse, et saada ammoonium-volframaadi lahus, ja kontrollida üle 9-ni kõrgema sööda vedeliku pH-d, WO 3 kontsentratsiooni 100 ~ 200g / l; /> 3. Võimaldage jaotuslehtris teatud kogusesuhet sisaldava söötme vedelik ja orgaaniline lahusti omavahel kokku puutuda, analüüsida veefaasi ja orgaanilise faasi kontsentratsiooni pärast erinevate faaside seismist ja eraldamist ning lagundada rafinaat teatud tingimustel, et saada ammoonium paratungstate.

Ammooniumparatungstate on volframi sulatamistööstuse ajal oluline vaheühend. Praegu kasutab APT tootmisprotsessis toorainena ammooniumvolframaadi lahust neutraliseerimise ja aurustamise kristallimismeetodil. Kuigi lahusti ekstraheerimismeetod, mida tuntakse ka vedelik-vedeliku ekstraheerimisel, on meetod ühendite eraldamiseks, lähtudes nende suhtelisest lahustuvusest kahes erinevas segunemata vedelikus, tavaliselt vees ja orgaanilises lahustis. See on aine ekstraheerimine ühest vedelikust teise vedelasse faasi. Vedeliku-vedeliku ekstraheerimine on keemiatehnoloogiate põhimeetod, kus seda kasutatakse mitmesuguste seadmete abil, alates jaotuslehtritest kuni vastuvoolu jaotusseadmeteni. Seda tüüpi protsess viiakse tavaliselt läbi pärast keemilist reaktsiooni osana töötlemisest, mis sageli sisaldab happelist tööd.