Naatrium dopeeritud ammooniumparatungstate

Ammonium Paratungstate Picture

Naatriumiga legeeritud ammooniumparatungstate (APT) on volframtrioksiidi (WO 3 ) valmistamise oluline tooraine ja naatriumi (Na) sisaldus sõltub volframipulbri osakeste suurusest . Kõrge naatriumisisaldusega APT toodab WO 3 pulbris suurt naatriumisisaldust, mis on jämedate osakeste volframipulbri valmistamiseks ette nähtud toormaterjal; vastasel juhul tekitab APT madal sisaldus lõpuks peenosakeste volframipulbrit.

Jämedate osakeste volframipulber on jämeda teralisusega tsementeeritud karbiidi toormaterjal, kuna jämeda teralisusega tsementeeritud karbiidil on mitmeid eeliseid, mis on hea tugevuse, kõrge kõvaduse ja soojusjuhtivusega, suurepärase punase kõvadusega ja on seega laialdaselt kasutatakse kaevandustööriistade, stantsimise, nafta puurimise, kõva pealispinnaga materjalide jms valdkonnas. Peamine protsess jämeda teralise tsemendiga karbiidi tootmiseks on leelismetalli lisamine APT-s või volframtrioksiidis ja jämeda osakeste volframipulbri saamine pärast vesiniku vähendamist seejärel tekib pärast karboniseerimist kõrge temperatuuri juures jäme osakeste WC-pulber, saades lõpuks märja jahvatamise, vormimise ja paagutamise protsessis jämeda teralise tsementeeritud karbiidi.

Praegu on naatriumi lisandiga ammooniumparatungstate'i tavaline valmistamismeetod mehaaniline segamismeetod, mis lisab teatud koguse naatriumsoola APT-sse või volframhappesse ja seejärel mehaanilise segamise segamisseadmega. Lisaks on leiutis välja toonud uue meetodi suure naatriumi sisaldava ammooniumparatungaadi valmistamiseks, etappid on sarnased:
1. Lagundage volframikontsentraat leeliselahusega ja jätkatakse seejärel ioonvahetuse, molübdeeni eemaldamise ja muu protsessiga, et saada ammoonium-volframaadi lahus;
2. Teatud koguse naatriumsoola lisamine vastavalt järgneva toote nõudele enne aurustuskristallimist, et saada naatriumisisaldusega ammoonium-volframaadi lahus; 3. Aurustuskristalliseerimine kristallimise lõpp-punktini, peatades kuumutamise ja lahuse jahutamise temperatuurini 20 ~ 50 ° C, filtreerides ja tühjendades söötme vedeliku, et tekitada märg APT, seejärel kuivatada, et saada kuivatatud kõrge naatriumisisaldusega ammooniumparatungstate.